OPĆINA SIRAČ

sirac.hr

Između Općine Sirač i 25 žena s područja Općine Sirač, koje pripadaju ranjivoj skupini, 26. veljače 2021. godine potpisani su ugovori o radu.

Projektom nazivom „Učim, radim, pomažem FAZA II“ zaposlene žene će pružati uslugu pomoći u kući za 150 krajnjih korisnika, a sve u suradnji s partnerima, Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Područni ured Bjelovar te Centrom za socijalnu skrb Daruvar. Projekt se sufinancira sredstvima iz Europskog socijalnog fonda, u ukupnoj vrijednosti od 2.321.150,00 kuna.

Cilj ovog projekta je omogućavanje pristupa zapošljavanja i tržištu rada ženama pripadnicama ranjivih skupina, s naglaskom na teško dostupna ruralna područja općine Sirač, a projekt će se provoditi do 11.04.2022.

Ovim projektom se daje naglasak Općine Sirač na brigu o starijim sugrađanima, a ujedno se dodatno utječe na smanjenje nezaposlenosti na području Općine Sirač.

Više informacija o samom projektu možete pronaći podstranici projekta „Učim, radim, pomažem FAZA II“www.zazeli2.sirac.hr.


(Broj pregleda: 298)